NovinkyVýroba minipivovarů Pacov

TRADICE A KVALITA VÝROBY OD ROKU 1876
русскийEnglishDeutschČesky 
24. 09. 2016

Vydařená oslava 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV

Pro důstojnou oslavu významného  jubilea firmy jsme zvolili výstavu.

Slavnostní vernisáž se uskutečnila 24.9. 2016. Ředitel Sovova muzea Bc. Vlastimil Simota uvedl Pavla Vaňka, který za firmu J. HRADECKÝ pronesl úvodní slovo. Význam okamžiku podpořil svojí účastí a krátkým proslovem starosta města Ing. Lukáš Vlček. Mezi hosty byla Ing. Zuzana Kalinová, rozená Hradecká a její syn Ing. Martin Kalina s rodinou, který pronesl zdravici svého bratrance Ing. Juliena Hradeckého z Kanady. Přípitek byl proveden světlým ležákem Golem z Rodinného minipivovaru Pacov, který stavěla naše firma.

Samotná výstava je rozdělena do tří hlavních částí - založení a největší rozvoj firmy až do znárodnění, novodobá historie po restituci znovuobnovené firmy a současnost. K vidění jsou historické katalogy, dokumenty, fotografie, výrobní štítky, vybrané reference, vzpomínky pamětníků, jednoduchý destilační přístroj či části lihovarské kolony...

Za krásného počasí byl příjemným překvapením velký zájem veřejnosti, kdy vernisáže a následného neformálního setkání s občerstvením v Zámeckém sále se zúčastnilo více jak 150 osob. Všichni obdrželi pamětní medali s věnováním u příležitosti 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Velice milé bylo množství návštěvníků, kteří měli v minulosti něco společného s firmou Hradecký, jak pozitivně na toto období vzpomínají a jaký mají zájem o současnou firmu. Velký obdiv směřuji k Ing. Zuzaně Kalinové, která i přes vyšší věk ochotně se všemi diskutovala a neomylně vyprávěla příběhy, jména, profese a rodinné příslušníky mnoha bývalých pracovníků a přátel z období před znárodněním. Pohled na diskutující skupinky a setkání osob různého oboru i věku vyvolávalo příjemný pocit, že výstava splnila svůj účel.

Jsem rád, že HRADECKÝ a Sadová 300 v Pacově stále patří dohromady, je to místo, kde se z mědi a nerezi nepřestalo vyrábět kvalitní a spolehlivé zařízení zejména pro potravinářský, lihovarnický a pivovarnický průmysl.

V Městském muzeu Antonína Sovy v Pacově můžete tuto výstavu navštívit až do 24. listopadu 2016. Otevírací doba muzea viz. www.zamekpacov.cz

Poděkování patří pracovníkům Sovova muzea za organizaci výstavy, městu Pacov za možnost využití Zámeckého sálu a spolupracovníkům firmy za přípravu výstavy.

Za J. Hradecký, Pavel Vaněk

Vernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - zahájení
Vernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - prohlídka výstavy
  zpět na přehled novinek