NovinkyVýroba minipivovarů Pacov

TRADICE A KVALITA VÝROBY OD ROKU 1876
русскийEnglishDeutschČesky 
24. 11. 2014

Slavnostní zahájení provozu školního minipivovaru v Ústí nad Labem

V pondělí 24. listopadu 2014 byl v budově "B" Gymnazia a Střední odborné školy dr.Václava Šmejkala slavnostně otevřen školní minipivovar, financovaný v rámci projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání Ústeckého kraje" a kompletně dodaný firmou J.Hradecký, spol. s r.o.. Tato slavnostní příležitost proběhla za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, paní náměstkyně pro oblast školství Jany Vaňhové a dalších představitelů Ústeckého kraje a samozřejmě mnoha novinářů.

Nejprve se škola prezentovala díky svému sboru, vedenému Olgou Sosovou a Janou Susovou. Hosty pobavila především autorská píseň o pivu. Potom v prostorách budoucí biotechnologické laboratoře, kde se nachází minipivovar, pronesli pár vřelých slov pan hejtman Bubeníček, paní náměstkyně Vaňhová a ředitel školy Michal Šidák. Přítomným hostům přiblížila školní aktivity v oblasti přírodovědného vzdělávání paní Markéta Jelínková, pan zástupce Jan Rottenborn vysvětlil hostům princip výroby piva a dalších nápojů. Na závěr pak pan hejtman pokřtil minipivovar pivem.

Blíže viz.:
http://www.gym-ul.cz/fg_zahajeni_pivovaru.html
http://www.alfatv.cz/index.php/reportaze/6311-skolni-minipivovar
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/ustecka-skola-zridila-minipivovar-studenty-chce-prilakat-k-chemii--1424313

Otevření - Školní minipivovar Ústí nad Labem
  zpět na přehled novinek