NovinkyVýroba minipivovarů Pacov

TRADICE A KVALITA VÝROBY OD ROKU 1876
русскийEnglishDeutschČesky 
14. 05. 2020

HOMBRES Distillery, Hostouň - zprovozněna

Zařízení je navrženo pro pěstitelské pálení i ovocný lihovar, užitný objem destilačního kotle menší pálenice je 150 litrů a větší 300 litrů.

Technologie pálenic jsou uživatelsky příjemně a účelně instalovány v nově zrekonstruovaném objektu naproti vlakovému nádraží. Technologické vybavení tvoří:

- jednokotlová pálenice s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu 150 litrů, vytápění zemním plynem (přímé se zvýšenou účinností), v průběhu destilace je možné libovolně zařadit a vyřadit až 6 rektifikačních pater, poloautomatické řízení ovládácím panelem s dotykovým displejem pro zobrazení a ovládání hlavních paramatrů destilace, uživatelsky nastavitelná alarmová hlášení důležitých teplot, automatické chlazení destilátu, možnost dálkového přístupu a ovládání s archivací rozhodujících hodnot každé várky. Součástí pálenice je regenerovatelný katalyzátor s měděnou výplní pro kvalitnější destilát a kalibrovaná nádoba na úkap+dokap. Tato pálenice je primárně určena na pěstitelské pálení, ale má úpravu i pro speciální destiláty a lze ji využít i jako ovocný lihovar.

- jednokotlová pálenice s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu 300 litrů, vytápění zemním plynem (přímé se zvýšenou účinností). Tato pálenice je majitelem primárně určena pro ovocný lihovar a má speciální vybavení pro výrobu GINu a průtahových destilátů. Lze ji využít i jako pěstitelskou pálenici. Ostatní provedení a vybavení je obdobné jako u pálenice 150 litrů.

- vakuová doprava kvasů pro každý kotel s kontrolou maximální hladiny a s předehřevem odpadní oteplenou vodou pro zvýšení účinnosti s uživatelsky nastavitelným mícháním, odpeckovač výpalků je společný pro oba kotle.


Nové pálenici a majiteli přeji hodně úspěchu a spokojených zákazníků. Pavel Vaněk

HOMBRES Distillery, Hostouň - kotle
HOMBRES Distillery, Hostouň - ovládací panely
HOMBRES Distillery, Hostouň - spalinový výměník
  zpět na přehled novinek